Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | KM 2 2018 | Utskriftsdatum | 25 april 2018 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 20:28 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 april 2018 |
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 33.91 | ||||||
2 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 38.02 | ||||||
3 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 38.34 | ||||||
4 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 38.88 | ||||||
5 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 41.76 | ||||||
6 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 43.23 | ||||||
7 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 45.59 | ||||||
8 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 45.80 | ||||||
9 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 48.62 | ||||||
10 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 49.17 | ||||||
11 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 49.18 | ||||||
12 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 52.98 | ||||||
13 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 53.01 | ||||||
14 | Elin Anzelius | 2008 | S71 | 59.63 | ||||||
15 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 1:05.83 | ||||||
- | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Haley Dolk | 2009 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 31.62 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.29 | ||||||
3 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 35.60 | ||||||
4 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 43.07 | ||||||
5 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 47.08 | ||||||
6 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 52.43 | ||||||
7 | Oscar Andersson | 2008 | S71 | 1:05.66 | ||||||
8 | Elias Jönsson | 2007 | S71 | 1:06.91 | ||||||
- | Erik Lundberg | 2005 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 28.83 | 59.99 | |||||
2 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 30.31 | 1:03.07 | |||||
3 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 29.96 | 1:04.26 | |||||
4 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 31.29 | 1:05.55 | |||||
5 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 32.23 | 1:07.81 | |||||
6 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 33.26 | 1:10.06 | |||||
7 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 33.26 | 1:11.21 | |||||
8 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 35.61 | 1:13.77 | |||||
9 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 35.52 | 1:16.94 | |||||
10 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 40.25 | 1:22.71 | |||||
11 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 41.15 | 1:26.93 | |||||
12 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 41.23 | 1:28.07 | |||||
13 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 40.73 | 1:29.29 | |||||
14 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 42.12 | 1:29.68 | |||||
15 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 43.93 | 1:33.77 | |||||
16 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 50.28 | 1:50.13 | |||||
17 | Inez Nordqvist | 2008 | S71 | 59.14 | 2:01.07 | |||||
- | Naya Krayem | 2008 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 27.32 | 57.30 | |||||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 27.36 | 59.02 | |||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 28.52 | 1:00.68 | |||||
4 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 34.78 | 1:13.51 | |||||
5 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 37.61 | 1:20.23 | |||||
6 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 38.38 | 1:21.48 | |||||
7 | Erik Lundberg | 2005 | S71 | 49.95 | 1:44.91 | |||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 1:10.60 | 2:27.30 | 3:54.18 | 5:01.92 | |||
2 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:15.54 | 2:40.91 | 4:14.56 | 5:32.15 | |||
3 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 1:19.60 | 2:42.14 | 4:21.94 | 5:32.88 | |||
4 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 1:13.84 | 2:39.35 | 4:16.05 | 5:34.06 | |||
5 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 1:19.48 | 3:02.15 | 4:39.17 | 6:03.22 | |||
6 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 1:40.49 | 3:21.20 | 5:18.90 | 6:48.72 | |||
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:07.02 | 2:23.69 | 4:21.58 | 4:55.41 | |||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 1:09.00 | 2:29.49 | 3:50.73 | 5:03.18 | |||
3 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:08.41 | 2:30.16 | 3:58.86 | 5:14.53 | |||
4 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 1:09.78 | 2:32.31 | 4:08.30 | 5:19.59 | |||
5 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 1:13.53 | 2:36.27 | 4:06.94 | 5:19.88 | |||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.77 | 1:07.86 | |||||
2 | Anna-Luisa Permarker | 2002 | S71 | 35.61 | 1:13.11 | |||||
3 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 37.04 | 1:15.66 | |||||
4 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 36.35 | 1:16.65 | |||||
5 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 39.39 | 1:22.11 | |||||
6 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 40.07 | 1:24.60 | |||||
7 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 41.59 | 1:26.89 | |||||
8 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 41.80 | 1:27.44 | |||||
9 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 44.37 | 1:28.53 | |||||
10 | Lovisa Fast | 2006 | S71 | 43.65 | 1:29.82 | |||||
11 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 50.03 | 1:42.57 | |||||
12 | Darya Vaseghi | 2006 | Simsällskapet Delfin | 51.07 | 1:45.44 | |||||
13 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 58.48 | 2:03.04 | |||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 31.65 | 1:05.65 | |||||
2 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 32.61 | 1:07.86 | |||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 36.39 | 1:15.92 | |||||
4 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 41.15 | 1:24.65 | |||||
5 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 45.00 | 1:28.52 | |||||
6 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 46.85 | 1:38.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 25 april 2018 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 20:28 |